DOPRAVA ÚPLNE ZDARMA OD 50 EUR!

Starostlivosť o kamene a ich čistenie

Starostlivosť o kryštály a kamene a ich čistenie

Aj kamene a kryštály majú rady, keď sa k nim správame s láskou a úctou. Sú rady vystavované na otvorených miestach, kde dávajú na obdiv nielen svoju krás,u ale môžu byť aj užitočnými pomocníkmi pri liečení, teda sú rady ak sa využije ich potenciál, účel. Môžme ich použiť v každej miestnosti v dome či byte. Sú nielen krásnym doplnkom, ale aj veľkým pomocníkom a pomáhajú aj vtedy ak tomu ľudia neveria a to na podvedomej úrovni. Keď sa liečime vedome a vedome využívame ich silu a energiu skôr a ľahšie dosiahneme ich pomoc, a teda výsledok. Sú darom prírody, nádherné vo svojej kráse, farbe a použiteľnosti. Sú rady vystavované na okennom ráme, poličke, v spálni na nočnom stolíku či detskej izbe, v meditačnom oltáriku alebo na akomkoľvek inom mieste, umožňujúcom im splniť svoj účel. Nemajú rady tmavé miesta schované niekde na zemi v krabici, v pivnici.

Čistenie

Doporučuje sa, ak ste si kamene zakúpili alebo dostali očistili, cestou mohli naťahať cudzie energie, vibrácie. Existuje viac spôsobov očisty kameňov: najčastejší je očista kameňa v soli – do pohára alebo veľkej kryšťálovej misy dáme morskú soľ a necháme 3 hodiny pôsobiť potom kameň vyberieme opláchneme čistou vodou a dáme nabiť na slnko.
Upozornenie: Kamene s jemnou štruktúrou nie sú vhodné do soľného kupeľa aby sa nepoškodil ich povrch. Niektoré nie sú vhodné na priame slnko, kvôli zmene farby kameňa. Najlepšie a najvhodnejšie sú ranné lúče.

Na bežne čistenie a dobíjanie je možné používať zhluk kryštálov z číreho kremeňa a štyri jednotlivé kryštály zakončené zahroteným vrcholom. Kamene, ktoré treba očistiť, sa položia na kryštálový zhluk a štyri ďalšie kryštály sa porozkladajú tak, aby svojími hrotmi smerovali na zhluk. Tieto kryštály by mali byť usporiadané v smere svetových strán: sever, východ, západ, juh. Kamene na zhluku môžu ostať neobmedzenú dobu.

Ak vám niekto kameň ukradne, vysielajte pozitivne myšlienky nech pomôže tomu, kto to urobil. Ak sa vám kameň zlomí alebo zmení farbu poďakujte sa, že poslúžil svojmu účelu a vrátťe do prírody ona sa oňho postará.

 

Zdroj: K. Raphaell, Tajomné svetlo kryštálov